Städdag vid Sandasjön

Vy från norr

Välkommen att hjälpa till att fräscha upp kring Sandasjön och klubbhuset vid Tenntorp! Tillsammans hjälps vi åt att göra fint runt vår klubbsjö och plocka skräp. Soppåsar, skräpplockare och annat som kan behövas kommer att finnas på plats.

Vi samlas utanför klubbhuset vid Tenntorp kl 10 lördagen 18 maj.

När städningen är klar bjuder klubben alla deltagare på grillkorv och kaffe.

Vi vill särskilt uppmuntra alla som nyttjar Sandasjön och/eller har deltagit på någon av klubbens subventionerade fiskeresor att delta. Alla är välkomna att vara med och göra en insats för klubben, oavsett hur länge du kan stanna och hjälpa till.

För att vi ska fortsätta ha det fint runt Sandasjön krävs det att vi medlemmar i ESFK hjälper till och engagerar oss. Och ju fler vi är desto snabbare går det!

Hälsningar,
Styrelsen

Lämna ett svar

Din e-postadress kommer inte publiceras. Obligatoriska fält är märkta *